Utstńllningar:
 
Datum: Utstńllningar Orianna: Klass: Resultat:
2014-08-31 Luleň, Domare Marie Rihovß 10 CAP, NOM
2014-08-30 Luleň, Domare Aliosha Romero 10 CAP, NOM, BIV BIS!
2013-09-01 Luleň, Domare Charles Spijker 1 HP, NOM
2013-08-31 Luleň, Domare Kristiina Rautio 1 HP
2013-06-15 Skellefteň, Domare Anne Veland 3 SUPREME CHAMPION!!!
2013-06-09 Harstad, Norge, Domare Kristiina Rautio 3 CACS, BIV
2013-06-08 Harstad, Norge, Domare Alexey Schukin 3 CACS, NOM, BIV BIS!
2013-04-14 Umeň, Domare Grazyna Laskowska - Malaga 3 CACS, NOM, BIV BIS!
2013-04-13 Umeň, Domare Anette Engvall 3 CACS, NOM, BIV BIS!
2012-06-06 Skellefteň, Domare Robert Lubrano 3 CACS, NOM, BIV BIS!
2012-06-05 Skellefteň, Domare Lene Glem 3 CACS, NOM BIV
2012-04-15 Umeň, Domare J÷rgen Frithiof 3 CACS, NOM BIV
2012-04-14 Umeň, Domare Maud Olsen Johansson 3 CACS, NOM, BIV BIS!
2011-06-19 Troms°, Norge, Domare Steven Jones 3 CACS
2011-06-18 Troms°, Norge, Domare Yan Roca Folch 3 CACS, NOM
2011-06-05 Harstad, Norge, Domare Martin Kabina 5 GRAND INTERNATIONELL
CHAMPION,
NOM,
BIV
2011-06-04 Harstad, Norge, Domare Angelika Kneifel 5 CAGCIB, BIV
2011-04-10 Umeň, Domare Anette Engvall 5 CAGCIB, NOM, BIV
2011-04-09 Umeň, Domare Grazyna Laskowska-Malaga 5 CAGCIB
2010-08-15 Luleň, Domare Aase Nissen 5 CAGCIB
2010-08-14 Luleň, Domare Lene Glem 5 CAGCIB, NOM, BIV
2009-09-13 Luleň, Domare Loredana Fanelli 5 CAGCIB, NOM
2009-09-12 Luleň, Domare Berta Nemcovß  5 CAGCIB, NOM, BIS!
2009-08-30 Luleň, Domare Luigi Comorio 7 INTERNATIONELL
CHAMPION
NOM
2009-08-29 Luleň, Domare Argia Laura Burani-Ferrari 7 CACIB, NOM
2009-07-05 Troms°, Norge, Domare J÷rgen Frithiof 7 CACIB, NOM
2009-07-04 Troms°, Norge, Domare Gianfranco Mantovani 9 CHAMPION (kom 2:a i
uttagningen till panel)
2009-06-28 Finnsnes, Norge, Domare Raymond Saettra 9 CAC (kom 2:a i
uttagningen till panel)
2009-06-27 Finnsnes, Norge, Domare Hanne Sofie Sneum 9 CAC, NOM
2008-09-14 Luleň, Domare Anne-Gro Edstr°m 11

EX2

2008-09-13 Luleň, Domare Kriistina Rautio   11

EX1 BIV

Datum: Utstńllningar Katla: Klass: Resultat:
2013-09-01 Luleň, Domare Charles Spijker 11 EX1, NOM
2013-08-31 Luleň, Domare Eric Reijers 11 EX1
2013-06-15 Skellefteň, Domare Sirpa Lindel÷f 11 EX1
2013-06-09 Harstad, Norge, Domare Ireneus Pruchniak 11 EX1
2013-06-08 Harstad, Norge, Domare Alexey Schukin 11 EX1, NOM
2013-04-14 Umeň, Eric Reijers 12 EX1
2013-04-13 Umeň, Domare Bertil Johansson 12 EX1
 
Datum: Utstńllningar Dasher: Klass: Resultat:
2013-09-01 Luleň, Domare Alexey Schukin 3 CACS
2013-08-31 Luleň, Domare Eric Reijers 3 CACS
2013-06-15 Skellefteň, Domare Karl Preiss 3 CACS
2013-06-09 Harstad, Norge, Domare Ireneus Pruchniak 5 GRAND INTERNATIONELL
CHAMPION
2013-06-08 Harstad, Norge, Domare Alexey Schukin 5 CAGCIB
2013-04-14 Umeň, Eric Reijers 5 CAGCIB
2013-04-13 Umeň, Domare Bertil Johansson 5 CAGCIB, NOM
2012-08-26 Luleň, Domare Karina Bjuran 5 CAGCIB
2012-08-25 Luleň, Domare Louis Coste 5 CAGCIB
2012-04-15 Umeň, Domare Mikael Edstr÷m 5 EX1 %(ej cert)
2012-04-14 Umeň, Domare Dorte Kaae 5 CAGCIB
2011-09-03 Sundsvall, Domare Maud Olsen Johansson 5 CAGCIB
2011-08-28 Luleň, Domare, Lone Lund 7 INTERNATIONELL
CHAMPION
2011-08-27 Luleň, Domare Henry Hornell 7 CACIB
2011-06-19 Troms°, Norge, Domare Veikko Saarela 7 CACIB
2011-06-18 Troms°, Norge, Domare Henry Hornell 9 CHAMPION
2011-06-05 Harstad, Norge, Domare Angelika Kneifel 9 CAC
2011-06-04 Harstad, Norge, Domare Martin Kabina 9 CAC
2010-08-15 Luleň, Domare Lene Glem 12 EX1
2010-08-14 Luleň, Domare Henry Hornell 12 EX1

Datum: Utstńllningar Chili: Klass: Resultat:
2014-08-31 Luleň, Aliosha Romero 9 CAC
2014-08-30 Luleň, Domare Svetlana Stoliarova 9 CAC

Datum: Utstńllningar Isa: Klass: Resultat:
2011-06-19 Troms°, Norge, Domare Veikko Saarela 5 GRAND INTERNATIONELL
CHAMPION
2011-06-18 Troms°, Norge, Domare Henry Hornell 5 CAGCIB
2011-04-10 Umeň, Domare Maud Olsen Johansson 5 CAGCIB
2011-04-09 Umeň, Domare Olga Sizova 5 CAGCIB
2010-08-15 Luleň, Domare Aase Nissen 5 CAGCIB
2010-08-14 Luleň, Domare Lone Lund 5 CAGCIB
2009-09-13 Luleň, Domare Berta Nemcovß 5 CAGCIB
2009-09-12 Luleň, Domare Carl Kristian Gulsett  5 CAGCIB
2009-08-30 Luleň, Domare Luigi Comorio 7 INTERNATIONELL
CHAMPION
2009-08-29 Luleň, Domare Argia Laura Burani-Ferrari 7 CACIB
Utsedd till domarens hjńrtekatt <3 <3 <3 <3 <3
2009-07-05 Troms°, Norge, Domare Janka Lund 7 CACIB (kom 2:a i
uttagningen till panel)
2009-07-04 Troms°, Norge, Domare Hanne Sofie Sneum 9 CHAMPION
2009-06-28 Finnsnes, Norge, Domare May-Britt Stein 9 CAC (kom 2:a i
uttagningen till panel)
2009-06-27 Finnsnes, Norge, Domare Yan Roca-Folch 9 CAC
2008-03-30 Umeň, Domare J÷rgen Frithiof 9

EX4

2008-03-29 Umeň, Domare Satu Hńmńlńinen 9

EX4

2006-09-09 Luleň, Domare Anne-Gro Edstr°m 11

EX1
Avelsgodkńnd

       

Datum: Utstńllningar Brumbrum: Klass: Resultat:
2012-06-06 Skellefteň, Domare Robert Lubrano 9 EX2
2012-06-05 Skellefteň, Domare Lene Glem 9 EX2
2012-04-15 Umeň, Domare J÷rgen Frithiof 9 EX2
2012-04-14 Umeň, Domare Maud Olsen Johansson 9 EX2


Datum: Utstńllningar Flinga: Klass: Resultat:
2009-09-13 Luleň, Domare Berta Nemcovß 9 CHAMPION
2009-09-12 Luleň, Domare Carl Kristian Gulsett 9 CAC
2008-09-14 Luleň, Domare Eiwor Andersson 9

EX1 % (ej cert)

2008-09-13 Luleň, Domare Anne-Gro Edstr°m 9

CAC BIV